piątek, 22 marca 2013

Ciekawy przypadek statystycznej Polki - Beaty N.

Statystyczna Polka dostała w prezencie odżywczą-kurację-do-włosów-z-marokańskim-olejem-arganowym.
Od mamy dostała.   I się cieszy bardzo, bo to drogi kosmetyk, którego pewnie sama by sobie nie nabyła.
Ale Polka wzrastała w okresie tej słuszniejszej Polski, tej, w której się państwo naprawdę kochało, a nie tak jak dziś. I te czasy nauczyły statystyczną Polkę znajdować dla różnych rzeczy zastosowania alternatywne. Stąd, gdy się Polce łóżko wali na głowę sąsiadów, którzy pod nią mieszkają, to SP nie traci równowagi, nie popada w popłoch - ona układa pięć tomów książek pod walące się łóżko i śpi dalej. A jak SP wąż od pralki nie chce się sam z siebie trzymać w wannie i z niej wylata, co grozi zalaniem tych samych sąsiadów i tym, że się SP z odszkodowań nie wypłaci,  to SP też wie, jak sobie z tym poradzić. I zardzewiałą śrubę potrafi taka Polka odrdzewić przy pomocy pepsi, albo w czymś podobnym, a nie, żeby zaraz lecieć do sklepu i wydawać krocie na specjalistyczne specyfiki.

Gdy więc Polka dostaje olej arganowy do włosów, a wie z wiarygodnych źródeł, że olej ów świetny jest na zmarszczki, to sobie SP główkuje, że może tak by go jednak na te zmarszczki.
Wklepuje więc Polka od paru dni ten olej w czoło i pod oczy. Spogląda w lustro i co dzień to bardziej się dziwuje, skąd jej się ta uroda bierze. Bo olej naprawdę działa. Niewiadomo precyzyjnie, czy  działa jej na te zmarszczki na czole, czy też bardziej na te w mózgu, subiektywnie jednak (bo na obiektywne oceny SP gwiżdze, jak to zwykle) Polka stwierdza dużą poprawę. Młodnieje w oczach po prostu.

W związku z tym SP rozglądać się zaczęła za jakimś licealistą, który byłby jej godny. I który nie wyglądałby przy niej zbyt staro. I koniecznie takim, który by potrafił naprawić jej lampę w salonie i przykręcił fruwające listwy przypodłogowe. Bo na nieświecącą lampę SP nie potrafi znaleźć rozwiązania alternatynwego. A o fruwające listwy się kiedyś zabije. Słowo!

5 komentarzy:

 1. Statystyczna Polka bardzo zaradna jest a na młodnienie i przybywanie urody absolutnie zasługuje!!! choćby przez poprawianie humoru swoimi wpisami innym statystycznym Polkom, które w podobnym okresie jedynie słusznej Polski dorastały!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SP-frakcja-dolnośląska pozdrawia SP z frakcji "przytulny dom" :)

   Usuń
 2. No nie wiem, nie wiem czy taki licealista to potrafi przykręcić listwy. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedzmy, że na kręcenie listew przymkniemy jedno oko...

   Usuń
 3. Upłakałam się ze śmiechu:) I po raz kolejny stwierdzam, że uwielbiam do Statystycznej Polki zaglądać:) I teraz rzez Ciebie patrzę na swój olej, zastanawiając się czy to coś pod oczami to zmarszczki czy niezmarszczki i chyba zacznę sobie aplikować- chociażby profilaktycznie:)

  OdpowiedzUsuń